Kadaka Kooker 5192 0709
Kadrioru Kooker 5192 0149

No products in the cart.

  /  Blogi   /  Seltskonnamängud lastele – 20 parimat ideed
20240428 1hk01911 enhanced nr 03.05

Seltskonnamängud lastele – 20 parimat ideed

Oled planeerimas toredat sünnipäevapidu lapsele, aga ei tea, kuidas toredasti mängudega nende aega sisustada? Siin on sulle 20 ideed sünnipäeva- ja seltskonnamängudeks lastele. Mängud sobivad erinevas vanuses lastele alates kolmandast eluaastast ning on toredad mängimiseks ka täiskasvanutel. 

1. Alias

Jagage lastele sõnad, mida üksteisele seletada. Võib kasutada ka erinevaid variante, näiteks esimese puhul tuleb sõna tähendust edasi anda ilma hääleta või siis teise variandina kirjeldada sõna, aga mitte kasutada selleks etteantud sõna või sõnaosasid.

2. Mis on puudu?

Asetage lauale erinevaid esemeid ning lapsed proovivad neid meelde jätta. Seejärel kaetakse esemed kinni ja eemaldatakse osa neist. Seejärel peavad mängijad ära arvama, mis esemed ära võeti. Võidab see, kes täpsemini arvab.

3. Kalamees

Mängijad seisavad ringis ja hoiavad mõlema käega ots- test kokku seotud nöörist. Käed on kalad. Ringi keskel on juhtmängija ehk kalamees. Kalamees kõnnib ringis ja loeb salmikest: „Püüan, püüan kalakesi, kus on kõige selgem VESI.“ Sõna „vesi“ ajal püüab ta mõnele nööri- hoidjale käe peale lüüa. Hoidja võib ennast kaitsta käte äratõmbamisega nöörilt. Kui kalamees saab kala kätte (käele pihta) vahetavad nad kohad ja püütust saab kala- mees. Kui kalamees on teinud 3 katset ja pole ühtegi kala kätte saanud, määratakse uus kalamees.

Idee: Pollisinskaja, E. 80 mängu Tallinn, 1970, Kalamees, A. Eesti rahvamänge Tallinn, 2007

4. Jah- ei mäng

Selle mänguga saab alati palju nalja ning lastele see väga meeldib! Mängimiseks tuleb tekitada kaks joont, üks “jah” pool ja teine “ei” pool. Mängujuht ütleb neid jah-ei sõnu vaheldumisi ning lapsed peavad hüppama ühele ja teisele poole. See, kellel hüppamine sassi läheb, see langeb mängust välja.

Vaata toredat videot mängust siit:

5. Munad korvi mäng

Selles mängus on kaks tiimi, kes peavad munad kausist korvi asetama. Laual on kauss pehmete pallidega ning need pallid on vaja kausist eemalasuvasse korvikesse viia nii, et lusikas on suus ja pall ei tohi sealt pealt maha kukkuda. Iga mängija paneb lusika suhu, sellele palli ja kõnnib korvini, jookseb tagasi ja annab plaksu järgmisele, kes kordab sama. Võidab see, kes saab enne enda kausist pallid ära viidud.

Vaata toredat videot mängust:

@shaylosworld

Eggs in the Basket Game😃 very amazing party game… #familygames #kidsmc #shaylosparty #kiddiesparty #Kidspiration #children #birthdayparty #childrenparty #kidsworld #shaylos #shaylosparty #shaylosworld #childrensparty #party #partygames #kidsparty #birthday #birthdayparty

♬ original sound – Shaylos World

6. Teatejooks õhupallidega

Iga osaleja saab endale kolm õhupalli. Kaks lähevad kummagile poole kaenla alla ja kolmas jalgade vahele. Koos kolme õhupalliga tuleb finishisse jõuda. Sobib ka suuremale seltskonnale mängimiseks, saab palju nalja. Finishijoone kauguse saate ise valida vastavalt seltskonna suurusele ja vanusele.

Vaata toredat videot mängust:

@officialpaskido

So we had the 3 balloons race (game) and he won without stress 😂😂😂 . . . . #kiddies #kiddiesparty #viral #goviral #trend #trendingvideo #tiktok #fyp #fypシ #fyyyyyyyyyyyyyyyy

♬ original sound – Odo Paskido Kosi

7. Trips- traps trull

Vana hea klassikaline trips-traps-trull toimib alati! Saab mängida klassikaliselt kui ka kahe võistkonnaga. Võistkonnaga variant tekitab kindlasti rohkem elevust. Tekita esmalt kaks tiimi, 3-4 liikmelised. Seejärel tekita maha suur mänguala, näiteks teibiga ning valmista sümbolid näiteks papptaldrikutest. Eriti äge, kui mänguruudustik jääb mingi asja taha peitu, kus peab üle astuma või hüppama. Nii ei näe võistlejad, mis seis parajasti mängulaual on.

Siin on üks tore idee, kuidas mänguala valmistada:

@earlyyearsresources

Have you tried this fun outdoor game for early years? ☀️ Create a giant noughts and crosses game using paper plates for a budget friendly outdoor activity! Children can work together to set up this activity and play against each other to win! 🥰 #EYFS #SimplePlayIdeas #LawnGames #PlayOutside #KidsActivities #EarlyYears #ParentsOfTikTok #KidsGames #TeacherTok #TikTacToe #LearningThroughPlay #tiktokpoll

♬ So Much Happiness – Lux-Inspira

8. Ketimäng

Sobib ka suuremale seltskonnale. Alustuseks moodustage kaks võistkonda. Mängus tuleb hoida kätest kinni ning esimene hakkab inimeste vahelt läbi jooksma ussi kujuliselt ning läheb rivi lõppu võttes viimaselt käest kinni. Nii tuleb järjest teha kuni jõutakse finishijooneni. Võidab see meeskond, kes suudab kiiremini pika ketina finishisse jõuda.

Vaata näidisvideot:

@justplaysports

Chain Relay was a popular game with our group today. #primarype #primaryteacheruk #physicaleducation #peteacher #pe #justplaysports #teacherlife #physicaleducationteacher #physed #physedteacher

♬ Makeba – Jain

9. Torni ladumise võistlus

Kes teeb kõrgeima torni näiteks vahukommidest või topsidest? Tore mäng, mida kodus venna-õega ka kahekesi mängida, aga saab ka suurema seltskonnaga teha.

10. Pallide korvi viimise võistlus

Valmista esmalt väikesed, mida siduda jalalaba peale. Selleks lõika plastik või pabertopsil ülemine osa ära, et jääks alles pool topsi suurusest. Tee põhja kaks auku ja seo neist läbi kummipael, et saaks need panna ümber jalalaba. Seejärel tekita kaus või muu koht pallidega, mida tuleb panna jalalaba peal asuvasse topsi ning nende topsidega, kus pall on sees, kõndida korvini. Võidab see, kes suudab enda pallid kiiremini ära viia.

Vaata näidisvideot:

@1001kinderspiele

#kinderspiele#kids#games#kidsgames#toddler#fun#kindergeburtstag

♬ Originalton – 1001 Kinderspiele

11. Õhupallide katki hüppamine

Saab teha nii tiimivõistlusena kui ka eraldi. Kahe tiimi puhul on seotud eemale võrdne punt õhupalle koos kääridega. Alguses on kaks tooli ning mängu mõte on see, et õhupall tuleb pundist kääridega lahti lõigata, joosta sellega toolile ning katki istuda ning niimoodi järjest kuniks õhupallid on otsa saanud.

Vaata näidisvideot siit.

12. Õhupalli veeretamine

Moodustage kaks tiimi, kes seisavad rivis üksteise seljataga käed ette sirutatud. Mängu idee on see, et rivis esimene paneb õhupalli veerema ning nii tuleb läbi rivi pall lõppu veeretada. Võidab see tiim, kes esimesena õhupalli lõppu veeretab. Pall ei tohi vahepeal maha kukkuda, muidu tuleb veeretamist uuesti alustada.

Vaata näidisvideot:

@shaylosworld

Best party game for kids😃 Every kid loves this game… #familygames #kidsmc #usa #usa_tiktok #dallas #dallastexas #london #uk #shaylosparty #kiddiesparty #Kidspiration #children #kids #childrenparty #kidsworld #shaylos #shaylosparty #shaylosworld #childrensparty #dollars #party #partygames #kidsparty #birthday #birthdaypartyideas

♬ original sound – Shaylos World

13. Viktoriin liikumisega

Tore mäng, kus mängujuht küsib küsimusi ning osalejad liiguvad kas “jah” või “ei” poolele. Leppige kokku, kas kasutate jooni või lihtsalt astumist. Näiteks samm vasakule on “jah”, samm paremale “ei”. Mängu alguses küsige pigem lihtsamaid küsimusi.

14. Viktoriin- mis on selle multikategelase nimi?

Tehke valmis powerpointi esitlus või printige välja pildid ning küsige lastelt, mis on pildil oleva tegelase nimi. See, kes saab enim õigeid vastuseid on võitja.

15. M & M kommimäng

Pange kahte kaussi väike kogus komme. Kumbki võistleja peab kõrre abil kausist kommid laule või teise anumasse tõstma. Kui kõrt imeda, tekib vaakum ning komm jääb kõrre otsa kinni, nii saab seda ühest kohast teise tõsta.

16. Köievedu

Klassikaline köievedu, kus kaks meeskonda hoiavad kumbki köite otstest kinni. Maha on märgitud keskjoon. Köievedu tehakse kolm korda ja võidab see, kes tõmbab kaks korda teise meeskonna üle keskjoone.

17. Kummikuvise

Tore mäng, kus võistlejad panevad jala otsa kummiku ning seisavad samale joonele. See, kes jala otsas kummiku kaugemale lennutab on võitja.

18. Värvimäng

Teadmiste proovilepaneku mäng, kus lapsed nimetavad rivis järjest erinevaid värve, aga eelmist korrata ei tohi. See, kes ei suuda uut värvi nimetada, langeb mängust välja.

19. Tooli äravõtmise mäng

Lõbus seltskonnamäng, kus ringi pannakse vastavalt mängijate arvule vastav arv toole. Seejärel pannakse muusika käima ning mängijad kõnnivad ümber toolide ja mängujuht eemaldab ühe tooli. Seejärel muusika katkeb ning mängijad peavad kiiresti endale istumiseks tooli leidma. Viimaseks jäänud mängija langeb välja ning nii kuni võitja välja selgitamiseni.

20. Heeringas-heeringas 1,2,3

Üks mängijatest seisab seljaga teiste laste poole, silmad on kätega kaetud. Valige piisav maa lasterivi ja selle vahel, kes seljaga rivi poole seisav. Seljaga seisev eesmängija hüüab: “Heeringas, heeringas, üks-kaks-kolm!” Samaaegselt liiguvad lapsed eesmängija poole. Kui lause on lõppenud, siis keerab eesmängija end ümber ja teised peavad olema kivikujud. Kui keegi liigutab ja ei suuda poosi hoida, saadab ta algusesse tagasi või langeb mängust välja. Eesmängija pöörab uuesti ringi ja hüüab sama asja uuesti. Lapsed liiguvad taas edasi eesmängija poole. See laps, kes jõuab hüüdmise ajal eesmängijat esimesena puudutada, temast saab uus eesmängija.

Leave a Comment